Lojistik

Lojistik işletmeler için çok büyük önem arz eden bir alandır. Türkiye’de birçok işletme lojistik süreçlerini etkin bir şekilde planlayamadığı için büyük maliyetlere katlanmak durumunda kalmaktadır. Bu noktada lojistik danışmanlığı devreye girmekte ve firmamız, planlamada ihtiyaç duydukları beyin gücünü, dışarıdan Fırat Lojistik tarafından elde etmektedirler. Bu kapsamda bireysel çalışan uzman kişilerimiz gibi, lojistik üzerine uzmanlaşmış kadrolarımız ile hizmet veren firmalardan da faydalanılabilinmektedir. Danışmanlar, firmamızın süreçlerini incelemekte ve bilimsel yöntemler kullanarak planlama yapmaktadırlar. Talep tahminlemesinin ardından üretim planlama, sonrasında depo süreçlerinin optimizasyonu ve dağıtım süreçlerinin planlanması ile etkin bir tedarik zinciri geliştirilebilmektedir.


NAKLİYE VE AĞIR TAŞIMACILIK HİZMETLERİ

Havayolu, Karayolu, Demiryolu ve Denizyolu vasitalariyla nakliye yapmakta olan bir fırmayız. Lowbet araçlarımızla; Türkiye’den Arap ülkelerine ve Türkî Rusi Cumhuriyetlere nakliyat ve ağır iş makineleri ve konteyner taşımacılığı hizmeti vermekteyiz. Tenteli araçlarla frigo taşımacılığı hizmeti vermekteyiz.


KOMPLE ARAÇ TEMİNİ HİZMETLERİ

Türkiye’nin her yerinde geçerli olmak üzere adresten, adrese taşınması gereken yüklerin komple araçlar ile taşıma organizasyonudur. Yüklerin cinsine, ebatlarına ve ağırlığına göre panelvan, kamyonet, kamyon, tır, lowbad, vinç, özel araç temini ve müşteri bilgilendirilmesinin yapıldığı operasyonlardır.


PARSİYEL TAŞIMACILIK HİZMETLERİ

Türkiye’nin ve Dünyanın her yerinde geçerli olmak üzere parsiyel yükünüz Irak’a taşınması gereken ancak komple aracı doldurmayan yüklerin daha ekonomik, hızlı, güvenli taşınması amacı ile kurulmuş tüm Türkiye’yi kapsayan Parsiyel yük taşıma ve müşteri bilgilendirilmesinin yapıldığı operasyonlardır.


ANTREPO VE DEPOLAMA HİZMETLERİ

Hırsızlık, yangın, doğal afetler gibi olasılıklara karşı eşyalarınız sigortalanmaktadır.Eşyaların yangın olasılığından korunmasına yönelik olarak depolarda çağdaş tekniğe uygun yangın söndürme düzenine sahip tesisat, donanım ve düzenekler bulunmaktadır. Eşyalarınızı nakliyesinden ambalajlaması, elleçlemesinden ve depolarımızda barındırılmasından teslimine kadar kusursuz sistemle hizmet veren firmamıza güvenle teslim edebilirsiniz.


ELLEÇLEME HİZMETLERİ

Gönderilerinizin dökme olarak gönderime hazır hale gelmesi için yapılacak ayrıştırma, birleştirme, paketleme, etiketleme gibi işlemler Fırat Lojistik elleçleme departmanında hızla tamamlanır.


VİNÇ VE FORKLİFT HİZMETLERİ

Gönderilerinizin sağlam olarak gönderime hazır hale gelmesi için yapılacak indirme ve bindirme gibi işlemler Fırat Lojistik Vinç ve Forklift hizmetlerinde hızla tamamlanır.


ÖZEL PROJE TAŞIMACILIĞI HİZMETLERİ

Banka, fabrika, şantiye, okul, hastane, otel vb. çoklu dağıtımlarda taşınacak ürüne göre planlama, süreç ve maliyetlerin yönetimi, Yurt genelinde gerçekleştirilecek fuar ve seminer alanlarında, salonun organizasyona hazırlanması için gerekli tüm lojistik hizmetlerin sağlanması, Makine, emtia taşıması ve depo düzenlenmesi gibi çalışmalarda gerekli vinç, forklift, transpalet ve taşıyıcı personel tedarikinin sağlanması hizmetleridir.


 

İlgili Birim:

Lojistik

İşveren:

Berkar Lojistik Ltd. Şti.

İşveren Website:

Yayın Tarihi:

13 Nisan 2016